„One-two“ finiš pro Maserati v prvním závodě 3. kola evropské série Fanatec GT2, Spa

hero-francorchamps-1920x1080_desk
Číst více

Spa-Francorchamps, 29. června 2024 – Rok po představení vozu a sportovních plánů se Maserati vrací do Spa-Francorchamps do 3. kola evropské série Fanatec GT2 Powered by Pirelli. Během víkendu, kdy se také koná 24 hodin Spa, byly v pátek hvězdami tři vozy Maserati GT2, které zajely skvělý „one-two“ v prvním závodě vítězstvím vozu číslo 1 týmu LP Racing řízeného Leonardem Gorinim a Carlem Tamburinim, který předčil týmového kolegu Philippa Pretteho, vítěze ve třídě Am. Ve stejné třídě třetí vůz Maserati, číslo 24 týmu TFT Racing řízený Alexandrem Leroyem, projel cílem jako druhý (celkově pátý). Ve druhém závodě obsadil Belgičan spodní stupínek na stupních vítězů ve své třídě.

Na konci kvalifikace do prvního závodu se Maserati místilo na prvních třech místech a Leroy získal svou první pole position v sezóně. Na startu získalo číslo 24 výhodu a udrželo si vedení v závodě, ale bylo nuceno ustoupit vozu Maserati GT2 s číslem 1 s Gorinim za volantem, který se po několika minutách probojoval do čela balíku tohoto kola. Pak předal štafetu Tamburinimu, ten ale pak chyboval v Les Combes, čímž dal jeho týmovému kolegovi Philippe Prette příležitost se výrazně dotáhnout, i když si nadále držel vedení. Tamburini byl první na šachovnicovém praporku, Prette skončil 2,8 sekundy za ním, čímž potvrdil „one-two“ značky Maserati a své třetí vítězství v tomto roce ve třídě Am. Leroy zůstal v boji o celkové pódium po celou dobu, ale pak klesl na páté místo a obsadil druhé místo ve třídě Am.

Ve druhém 50minutovém závodě, který se jel v sobotu dopoledne, byl Prette nucen v prvních kolech zajet do boxu kvůli defektu, což mu narušilo zbytek závodu. Tamburini se po dobrém začátku ocitl na čtvrtém místě, ale asi po 20 minutách se po kontaktu se soupeřem propadl na osmé místo. Na konci povinného „pitstopu“ začal Gorini, který před tím převzal vedení po Tamburinim, dohánět zaostávání, ale bohužel byl nucen znovu zajet do boxu kvůli defektu; skončil nakonec desátý. Leroy svým stabilním tempem po celý závod skončil celkově šestý a třetí ve třídě Am.

Další podnik, 4. kolo evropské série Fanatec GT2 Powered by Pirelli, je naplánované od 19. do 21. července v německém Hockenheimu.

Giovanni Sgro, Head of Maserati Corse: „Naše vítězná série s Maserati GT2 pokračuje: O tomto víkendu jsem si na okruhu Spa-Francorchamps nemohl přát nic lepšího, a to i přes trochu smůly ve 2. závodě. První a druhé místo v prvním závodě opět dokazuje, že jsme vyvinuli vynikající vůz pro zákazníky motoristického sportu, profesionální závodní týmy a gentlemanské řidiče. Závodní poslání značky Maserati, nedávno oslavené dvěma speciálními edicemi MC20 Icona a MC20 Leggenda k 20. výročí debutu MC12, a to jak ve verzích GT1, tak i Stradale, je společným tématem, jež pojí všechny naše vozy. Počínaje MC20, přes Maserati GT2 až po MCXtrema zdůrazňuje naše značka znovu a znovu svůj záměr vyvíjet špičkové technologie a plnit požadavky zákazníků jak na silnici, tak na okruzích. Nemůžeme se dočkat, až se postavíme na startovní rošt dalšího kola na Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli 2024, které se pojede v Hockenheimu.“